Novinky v programu OZO 2013.006

Blíží se už konec roku a my už finišujeme v přípravách na program pro další rok. Ve verzi 2014 se můžete těšit například na možnost online načítání adres zákazníků z databáze podnikatelů (ARES) z internetu. Zajímavá bude pro vás také určitě obdobná možnost ověření spolehlivosti plátce v databázi finančního úřadu, odkud bude možné navíc převzít i bankovní účet klienta. Pracujeme ale stále i na aktuální verzi pro rok 2013, ve které jsme doplnili několik žádaných změn. Zde naleznete popis nejdůležitějších úprav.

Popis nejdůležitějších změn v programu OZO 2013:

Roční uzávěrka účetnictví – připraveno na přechod na rok 2014

Daňová evidence (Práce s evidencí, Zápis do evidence)  – při použití nepeněžních operací lze zadávat výběry faktury z pohledávek i závazků

Podvojné účetnictví (Vstup dokladů, Zápis dokladů) – při použití souvztažnosti s řádkem DPH, lze opravit správné datum zdanitelného plnění

Evidence majetku (Inventura) – Tisk dle výběru filtruje na SKP

Objednávky – nyní lze tisknout i objednávky bez zadaných řádků

Stažení programu ve verzi 2013.006

Můžete si vybrat plnou instalaci (pro instalování na nový počítač), případně jen aktualizaci již nainstalovaného programu. Uživatelům, kteří mají objednáno zasílání nových verzí na CD, byl program zaslán poštou na konci minulého týdne.

Pro stažení klikněte na následující odkaz dle verze účetnictví a zadejte jeho uložení na disk počitače. Následně proveďte reinstalaci programu. Samozřejmostí by měla být dřívější zaloha všech dat.

Pouze aktualizace:
OZO 2013 (verze 006) podvojné účetnictví (aktualizace) (108)
OZO 2013 (verze 006) daňová evidence (aktualizace) (134)

Plná verze programu:
OZO 2013 (verze 006) podvojné účetnictví (plná instalace) (112)
OZO 2013 (verze 006) daňová evidence (plná instalace) (110)

The Author

Eva Smržová

2 Comments

  1. Mgr. Olga Binková

    Vážená paní Smržová,
    Využívám této příležitosti k dotazu o tisku výkazu DPH. Mám tiskárnu HP Photosmart Plus 210b. Výkaz se mi tiskne těsně na horní straně listu a druhá strana je dokonce částečně oříznutá. Nebylo by možné přidat pár volných řádků, dole je místa dost. Poraďte mi, prosím, co s tím mám dělat.

    S pozdravem Mgr. Olga Binková, Váš dlouholetý zákazník

  2. Paní Binková,
    toto je už dosti specifický dotaz a jeho řešení závisí na konkrétních nainstalovaných ovladačích tiskárny a jejich nastavení. Paní Smržová vám již odpověděla mejlem. Bylo doporučeno nainstalovat nejnovější ovladače tiskárny a zkontrolovat nastevení tiskárny v systému. Obecně ale, naše snaha je řešit tisky ve Windows tak, aby vyhovovaly pro většinu tiskáren. Nemáme už ale možnost jakkoliv ovlivnit jejich nastavení u každého uživatele. Speciálně ale, výkaz DPH je dosti rozsáhlý, má plno údajů a někdy je až problém tam všechny ty kolonky na papír dle představ Finančního úřadu dostat. Tisk je proto řešen pro obecnou tiskárnu Windows, záviset ale může zejména na velikosti a ohraničení tiskové plochy, které má konkrétní tiskárna nastavené.

Comments are closed.

OZO Czech Republic s.r.o. © 2015