Aktualizace programu OZO 2019

V programu OZO pro rok 2019 jsme se zaměřili zejména na další zdokonalování programu o žádané funkce, které zvyšují komfort používání programu. Současně jsme v programu nastavili veškeré roční uzávěrky, sazby DPH a odpisové skupiny majetku pro rok 2019. S tím souvisí i to, že uživatelé starších verzí programů (do roku 2016) již nebudou moci některé důležité funkce v programu používat, protože není možné ve starších programech zaručit soulad s aktuální legislativou.

Hlavní změny v účetním systému OZO pro rok 2019:

 • Výmaz nadbytečných či neaktuálních informací v Adresáři
 • Převod kurzových rozdílů do účetnictví,  pohledávek i závazků
 • Přidání položky DPPO v přehledu pohledávek, závazků
 • Evidence skladu nabídne nově AKČNÍ CENÍK
 • Odpisové sazby pro rok 2019

Důležité odkazy:

Přesnější popis některých důležitých změn v programu OZO 2019:

 • Na základě požadavků řady uživatelů nově do programu OZO doplňujeme „Převod kurzových rozdílů“ z tiskových sestav pohledávek/závazků „Dle cizí měny“. V podvojném účetnictví se Vám automaticky vytvoří doklad s kurzovými rozdíly v zadané měně tak, jak to bylo doposud jen v tiskové sestavě kurzových rozdílů. Současně si také můžete zvolit, zda nový kurz zaznamenat i v přehledu pohledávek/závazků. Pro uživatele daňové evidence jsme připravili nejen nové tiskové sestavy kurzových rozdílů, ale i možnost převodu nového kurzu do pohledávek/závazků.
 • V druhu dokladů podvojného účetnictví přibyla volba „Nulovat text v dokladu“, která umožní při zápise u dané řady dokladů nechat či vymazat text z předchozího řádku.
 • Nově si při výstupech sestav výsledovky a rozvahy můžete vybrat i výstup do Excelu.
 • Při zápise pohledávek/závazků přibyla kolonka pro zápis DPPO, která se automaticky doplní v tabulce pro zaúčtování DPH a následně i v kontrolním hlášení DPH.
 • Další novinkou při zápise v přehledu pohledávek/závazků je i doplnění kontrol na zahraniční DIČ a Insolvenční rejstřík.
 • Tisková sestava v pohledávkách/závazcích „Porovnání se saldokontem“ byla nově doplněna o výběr kódu adresy.
 • Při vystavování faktur jsme rozšířili prostor pro zadání čísla objednávky o 2 znaky. Současně jsme rozšířili zadání SWIFT kódu, zejména kvůli účtům FIO banky.
 • Plátci DPH si nově mohou zvolit, jaké zaúčtování používají v modulu DPH, aby nemuseli neustále vybírat v daňovém přiznání i jednotlivých hlášení, zda se jedná o běžné či kontrolní zaúčtování.
 • Pokud jste právnická osoba a odevzdáváte Přiznání k DPH čtvrtletně, tak jsme pro Vás upravili „Výpočet DPH“ tak, abyste si pro kontrolu měsíčních hlášení (kontrolní či souhrnné), mohli vytisknout přiznání k DPH bez nutnosti měnit zdaňovací období v „Modifikaci programu“.
 • V Evidenci skladu jsme letos pro Vás připravili použití zjednodušeného ceníku, který je vhodný zejména na AKČNÍ ZBOŽÍ. Budete zde zadávat konkrétní zboží, jeho akční cenu a platnost od – do. Po ukončení akce můžete vymazat staré nepotřebné záznamy. Ceny dle tohoto akčního ceníku se budou dotahovat vždy bez ohledu na zvolenou prodejní cenu (mimo ceny skladové – UC).

Školení k programu OZO 2019

Stejně jako v předcházejících letech, jsme se rozhodli pořádat školení k programu OZO 2019 pouze ve městech Praha a Liberec. Stejně jako minulé roky dostanete na školení k programu tištěný návod k používání nových funkcí programu.

Prosíme zájemce o školení k programu OZO, aby do 31.12.2018 nám dali vědět, zda mají o školení zájem. Svůj zájem mohou nově vyznačit přímo při vyplnění elektronické objednávky programu OZO 2019, kde uvedou požadované místo školení a počet osob.

Tato objednávka je pro nás důležitá pro naplánování školení z hlediska kapacity prostor, kde bude školení probíhat.

Školení 2019 se tradičně uskuteční na přelomu měsíců LEDEN / ÚNOR. O přesném termínu Vás budeme včas informovat (vždy se snažíme Vám nenarušit termín odevzdání DPH či výplaty mezd). Cena školení pro rok 2019 je ve výši 1.100,-Kč včetně DPH.

UPOZORNĚNÍ:

Program OZO 2019 pracuje výhradně v operačním systému pro Windows 7 a vyšším.

Při používání starších verzí Windows (nižších než Windows 7) nemusí být funkční všechny akce (kontrola DIČ, načtení adres z internetu, vyvolání Daňového portálu či odesílání přes Datové schránky).

Termín distribuce programu OZO 2019:

Prosinec 2018 (stažení z internetu)

The Author

Petr Ozogán

Mám na starosti nejen vývoj programu OZO, ale i aktualizaci tohoto webu. Udělám vše, co bude v mých možnostech, abyste byli s tím co dělám maximálně spokojeni.
OZO Czech Republic s.r.o. © 2015