Aktualizace OZO 2015, verze 008 ze dne 07/04/2015

Aktuální změny v programu se týkají zejména změnám v zákonech od 01/04/2015, konkrétně je to přenesení daňové povinnosti, kde byly přidány nové sledované kategorie. A jen tak mimochodem, uvedené změny známé s dostatečným předstihem bylo pro nás těžké sledovat, protože nikde se až do poslední chvíle neukazovaly pro nás (i Vás) nutné další údaje, co a jak je nutné pro daňovou správu vykazovat. Zajímá vás to podrobněji, zda se uvedené změny netýkají i vás? Podívejte se na souhrn změn zveřejněný na webu Podnikatel.cz, kde se také dozvíte další základní informace (pro další podrobnosti klikněte ZDE). Další změny se přitom očekávají od 01/09/2015.

Co vše nová verze programu OZO obsahuje? Prostudujte si následující přehled, který by vám měl dát jasně najevo, že je rozhodně vhodné si novou verzi nainstalovat.

  • Do programu jsou doplněny konečné úpravy pro platné změny v oblasti DPH od 1.4.2015, týkající se nových kódů pro přenesení daňové povinnosti dle Zákona o DPH §92f. Nové změny jsou obsaženy v kódech 12-17, kde je nutné doplnit i množství (v dřívějších verzích toto množství není umožněno – informace z MF byly dodávány postupně).
  • Doplněné další možnosti nastavení jednotlivých zástupců pro FÚ v menu Nastavení – Modifikace programu – Identifikace plátce – Zástupce.
  • Sjednocení postupů při fakturaci v cizí měně.
  • Zápis do deníku v daňové evidenci umožňuje nulovat veškeré informace (vč.DPH) z předchozích řádků, pokud si zadáte v Druzích dokladů, že chcete „Nulovat text v dokladu“.
  • Tisk faktur – doklad o přijetí platby již netiskne informace „Celkem Kč k proplacení“, ale pouze uvádí text „Celkem Kč“.
  • V Evidenci skladu – Ceník najdete upravené grafické zobrazení pro WinOzo, které Vám nabídne nejen informace o celkových cenách bez DPH i s DPH, ale i variabilní informace s ohledem na počet množství, změnu sazby DPH, přirážku/slevu apod.
  • Několik dalších drobných úprav dle Vašich podnětů …

Aktualizaci programu je možné si stáhnout kliknutím na následující odkaz (dle verze účetnictví):

OZO 2015 (verze 008) podvojné účetnictví (aktualizace) (69)

OZO 2015 (verze 008) daňová evidence (aktualizace) (64)

Případně, plnou instalaci programu je možné stáhnout z následujících odkazů (dle verze účetnictví):

OZO 2015 (verze 008) podvojné účetnictví (plná instalace) (67)

OZO 2015 (verze 008) daňová evidence (plná instalace) (67)

The Author

Eva Smržová

Mám na starosti vše, co se týká uživatelského servisu programu OZO. Ráda vám poradím, pokud budete mít jakékoliv problémy s jeho nastavením a využíváním. Spojit se se mnou můžete telefonicky na čísle 603 435 946.
OZO Czech Republic s.r.o. © 2015